Loading...

Egzaminy Cambridge dla najmłodszych

Egzaminy Cambridge

Dziś parę słów o egzaminach z języka angielskiego Cambridge dla dzieci. Po pierwsze, w naturalny sposób nasuwa się pytanie:

„Ale jak to, egzamin z angielskiego dla dziecka?”

Egzaminy Cambridge Assessment English, instytucji będącej częścią Uniwersytetu Cambridge, na poziomach Starters (pre-A1), Movers (A1) oraz Flyers (A2) przeznaczone są dla najmłodszych uczniów w wieku 8-12 lat. W ich skład wchodzą testy sprawdzające umiejętności językowe poprzez zabawę. Są tak skonstruowane, aby nie stresować dziecka i przeznaczone specjalnie dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Każdy z testów opiera się na aktywizujących, kolorowych i zabawnych językowych zadaniach. Zupełnie jak kursy dla dzieci w tym wieku: język angielski jest tu w pełni dopasowany do potrzeb.

Z czego składa się egzamin i ile trwa?

Każdy z trzech poziomów egzaminów dla dzieci składa się z trzech części: Reading & Writing (czytanie i pisanie), Listening (rozumienie ze słuchu) oraz Speaking (mówienie). Egzamin Starters trwa sumarycznie ok. 45 minut, Movers- ok 60 minut, a Flyers- ok. 70 minut.

Szczegóły: cambridgeenglish.org/pl/Starters-Movers-Flyers

Co daje przygotowanie do egzaminu Cambridge dziecku?

Dzięki przygotowaniu do egzaminu Cambridge English Qualifications dziecko uczy się języka angielskiego lepiej i efektywniej. Egzamin wytycza jasny i, przede wszystkim, możliwy do osiągniecia cel językowy. Wiele kursów językowych np. program kursu Savvy Ed, czy kursy prowadzone wg podręczników wydawnictwa Cambridge University Press przygotowują do tych egzaminów w ramach zajęć językowych w naszej szkole językowej. Nie obarczamy dodatkowo ani dzieci ani rodziców.

Skala kompetencji językowych (Cambridge English Scale) w sposób bardzo precyzyjny określa poziom, na jakim jest uczeń, dzięki ścisłej korelacji z Opisem Kształcenia Językowego (CEFR), co z kolei przekłada się na precyzyjną wiedzę nauczyciela odnośnie „jak wysoko zawiesić poprzeczkę uczniowi”.

Egzamin uczy pewności siebie i pomaga najmłodszym w budowaniu wysokiej samooceny – gdy dziecko go zda, z większym entuzjazmem podejdzie do wyzwań egzaminacyjnych w przyszłości.

W przypadku egzaminów dziecięcych, każde dziecko otrzymuje certyfikat, na którym ilość zakolorowanych tarcz daje informację o poczynionych przez dziecko postępach w nauce, nie ma tu więc nigdy groźby przykrej porażki. To tak, jakby zdawać egzamin nie martwiąc się o jego wynik. Brzmi dobrze, prawda?

Dlaczego promujemy te egzaminy w Langstation?

Polecamy egzaminy Cambridge z uwagi na korzyści, jakie niosą one, przede wszystkim, dla dziecka. Wierzymy, że nasz wysiłek zostanie doceniony, a jakość kursów rzetelnie zweryfikowana przez niezależną instytucję – decydując się na taką drogę wystawiamy nie tylko dzieci, ale i szkołę na ocenę zewnętrzną.

Testy i egzaminy Cambridge English tworzone są zgodnie z najnowszymi badaniami w dziedzinie efektywnego nauczania i testowania. Kurs prowadzący do egzaminu  jest doskonałą motywacją do nauki, niezależnie od wieku. Z certyfikatem Cambridge English dzieci łatwiej osiągają swoje cele. Zadania egzaminacyjne oparte są na praktycznym języku, a więc już samo przygotowanie do egzaminu uczy dziecko, jak skutecznie komunikować się po angielsku ze światem.

Egzaminy sprawdzane są w Cambridge Assessment English w Wielkiej Brytanii. To ta sama instytucja, która tworzy egzaminy B2 First (FCE) i C1 Advanced (CAE), czyli najbardziej rozpoznawalne egzaminy na świecie. Zupełnie obiektywne i bardzo profesjonalne. Przygotowane przez zespół specjalistów uniwersyteckich i używane na całym globie. Takim samym testem oceniane są dzieci w naszej szkole, co w szkołach w innych miastach czy krajach i na kontynentach.

Warto zapisać dziecko na takie lekcje języka angielskiego, które dadzą szansę na doprowadzenie go do poziomu egzaminu Cambridge. Mam nadzieję, że nie masz, jako rodzic, wątpliwości, co do korzyści, jakie niesie ta droga dla dziecka.

zapisy na zajęcia wystartowały

przetestuj angielski w naszych oddziałach na Parkitce oraz na Jasnogórskiej